Se va face convocarea Congresului Cultului Baptist conform Statutului?

Avînd în vedere că anul trecut s-a stabilit data Congresului pentru 28 mai 2015, iar şedinţa consiliilor reunite ale Uniunii Baptiste, care trebuie să stabilească ordinea de zi și componența nominală a biroului de conducere al Congresului, are loc în 28 aprilie 2015, prevederea statutară, conform art. 100 – (5), ca să fie comunicată convocarea ÎN SCRIS, tuturor bisericilor baptiste cu personalitate juridică, cu cel puțin 30 de zile înainte de data ținerii Congresului, nu poate fi respectată.

Decît dacă va fi modificată data Congresului…

Atunci de ce s-a mai stabilit anul trecut data Congresului?

Mai ales că Art. 100 – (2) menționează că de preferință Congresul are loc în luna mai…

Tot anul trecut a fost stabilită data de 28 aprilie 2015 pentru ședința în urma căreia are loc convocarea ÎN SCRIS a Congresului…

Liderii Uniunii Baptiste nu cunosc prevederile Statutului pe baza cărora au fost aleși?

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s


<span>%d</span> blogeri au apreciat: